Novinky

...a stařinky
 

Včerejší benefiční odpoledne Společně pro Kateřinu bylo pohodovým setkání báječných kapel i diváků. Od brzkých ranních hodin připravovali v parku Budoucnost členové Spolku Epigram zázemí - pódium, stany, stoly, hry pro děti, občerstvení, osvětlení, ozvučení, prostě vše, aby se ve dvě hodiny odpoledne mohlo začít.

Chcete nahlédnout do vnitřku Kateřiny, vidět, jak vypadá interiér dnes? Shlédněte video, které pro Spolek Epigram připravil dlouholetý podporovatel kostela, Pavel Lutner.

I letos jsme pro vás připravili cyklistickou sportovně rekreační událost. Tentokrát se ale poprvé nestartuje ze Svatého Kříže, nýbrž z Čachotína. Budete mít tak možnost poznat zcela nová zákoutí Vysočiny.

Máme radostnou zprávu, v příštím týdnu začne stavební firma demontovat provizorní střechu nad zákristií. Budou nově vyzděny římsy, provedeno důkladné očištění starých zdí napadených dřevomorkou. Následně bude instalována replika krovu ze 17. století, na který bude položen dřevěný štípaný šindel. Součástí prací bude zhotovení hromosvodu, oplechování...

Zapište si nové datum do svého kalendáře nebo přechytrého mobilu! Přijďte se pobavit, oddechnout si od všedních starostí a pomoci dobré věci.

Letošní Noc kostelů proběhla v omezeném, klidovém režimu. V kostele svatého Vojtěcha, to však znát nebylo. Program si návštěvníci, kterých přišlo celkem asi 120, užili. Hned po otevření kostela zpříjemnili návštěvníkům prohlídku čtyři flétnistky ze Soukromé základní umělecké školy. Po malém koncertu jejich hra pokračovala, zatímco diváci se rozešli...

I v letošním roce připravuje Spolek Epigram několik akcí, které jistojistě nesmíte vynechat. Takže si zapište do svých diářů a chytrých telefonů:

Jiří Pavlica s Hradišťanem zaplnili brodské divadlo do posledního místa. Diváci se skvěle bavili a užívali si tříkrálovou pohodu. Ke konci vystoupení byli diváci vyzváni, aby podpořili veřejnou sbírku Spolku Epigram na obnovu kostela svaté Kateřiny, jehož sbírková kasička je umístěna ve foyer divadla. Tříkrálový koncert tak přinesl opravovanému...

Podpořit opravu Kateřiny a koupit něco hezkého svým blízkým můžete v těchto dnech na vánočních trzích na Havlíčkově náměstí, které pořádá Městské divadlo a kino. Připraven je i kulturní program.