Novinky ...a stařinky

(kliknutím na obrázek rozbalíte celý text)

Členové spolku spolu s několika nadšenci geocachingové komunity uklidili několikakilometrový úsek podél silnice z Brodu do Jihlavy. Účast byla letos menší, protože oficiální eventy GC jsou zatím stále zakázány. Všem zúčastněným patří velký dík.

Plánování je letos obtížné, ale zkusíme to. Původně jsme do Brodu pozvali na podzim na koncert pro Kateřinu Ivu Bittovou. Po zralé úvaze ale tuto akci přesunujeme na příští rok. Ale vše ostatní snad klapne...

Přes pečlivou přípravu, kterou farnost věnovala žádosti, opravy na Kateřině bohužel letos opět nebudou podpořeny dotací z Programu záchrany architektonického dědictví. Žádost jsme podávali již po třetí, dokumentace se rozrostla na dva obří svazky a DVD přílohu. Opravy budou i letos pokračovat, ale bohužel v menším rozsahu, než by bylo díky této...

V záplavě "zaručených" informací se veřejnost těžce orientuje. Připravili jsme pro vás přehled informací k očkování. V současné době je očkování nejméně bolestivá cesta z celosvětového průšvihu zvaného COVID-19.

Byla ukončena letošní etapa oprav na kostele svaté Kateřiny. Rekonstrukce se týkala zákristie kostela. Bylo dozděno patro včetně nových stropních trámů a venkovní římsy, vystavěna replika středověkého krovu, na kterou pokrývači položili ručně štípaný šindel z borového dřeva. Byly zhotoveny svody dešťové vody, které jsou již napojeny na kanalizaci a...

Děkujeme za dar ve výši 50 000.-, kterým přispěla společnost Amylon, a.s. na transparentní účet sbírky na opravu kostela svaté Kateřiny. I díky brodským patriotům mohou opravy na kostele postupně pokračovat.

Po obezdění pozedního věnce, vložení stropních trámů a vyzdění nové římsy přišli ke slovu tesaři a po nich v tomto týdnu konečně i pokrývači.

Šestý ročník Kolmo Vysočinou máme úspěšně za sebou. Dal zabrat pořadatelům i závodníkům. Veškeré podrobnosti naleznete na stránkách závodu, v záložce 2020 Šestý ročník. Kdo se nezúčastnil, o hodně přišel.

Včerejší benefiční odpoledne Společně pro Kateřinu bylo pohodovým setkání báječných kapel i diváků. Od brzkých ranních hodin připravovali v parku Budoucnost členové Spolku Epigram zázemí - pódium, stany, stoly, hry pro děti, občerstvení, osvětlení, ozvučení, prostě vše, aby se ve dvě hodiny odpoledne mohlo začít.

Chcete nahlédnout do vnitřku Kateřiny, vidět, jak vypadá interiér dnes? Shlédněte video, které pro Spolek Epigram připravil dlouholetý podporovatel kostela, Pavel Lutner.

I letos jsme pro vás připravili cyklistickou sportovně rekreační událost. Tentokrát se ale poprvé nestartuje ze Svatého Kříže, nýbrž z Čachotína. Budete mít tak možnost poznat zcela nová zákoutí Vysočiny.

Máme radostnou zprávu, v příštím týdnu začne stavební firma demontovat provizorní střechu nad zákristií. Budou nově vyzděny římsy, provedeno důkladné očištění starých zdí napadených dřevomorkou. Následně bude instalována replika krovu ze 17. století, na který bude položen dřevěný štípaný šindel. Součástí prací bude zhotovení hromosvodu, oplechování...