Novinky

...a stařinky
 

Členové Spolku Epigram prezentovali veřejnou sbírku pro kostel svaté Kateřiny na tradičních Trzích řemesel, které se letos kvůli rekonstrukci parku Budoucnost přemístily na brodské náměstí. Návštěvníci trhů si měli možnost koupit předměty na podporu sbírky a prohlédnout prezentaci o vývoji situace kostela. Mnoho návštěvníků stánku též přispělo...

Dnes se v rámci mezinárodního Dne Země a akce Čistá Vysočina 2018 členové spolku podíleli na vyčištění 5 km úseku podél silnice z Brodu na Jihlavu. Čistící "čety" uklízely od Shellky až po odbočku na Suchou. Naplnili jsme přes 30 pytlů. Děkujeme všem účastníkům, především z GC komunity, za pomoc a též za milé poúklidové setkání u buřtů v...

Odnož Spolku - Motanice - je vítězem nominací na Kulturní ceny města Havlíčkův Brod v kategorii Významný přínos kulturnímu životu města v roce 2017 .

Dnes se mezi 16 a 17 hodinou setkali v kostele svaté Kateřiny hráči geocachingu na eventu, který jim připravil Janek Prošek a za Spolek Epigram Vít Vodrážka. Účastníci měli možnost vyslechnout střípky z historie kostela a popis interiéru a samozřejmě si i kostel prohlédnout až po půdu. Geocacherů se sešel velký počet z brodska i ze vzdálených koutů...

Spolek Epigram podal žádost o udělení grantu z grantové podpory Města Havlíčkův Brod - Kulturní počin 2018.

Spolek Epigram podpořil zhotovení a umístění knihovničky s duchovní a filozofickou literaturou v havlíčkobrodské nemocnici. Pacienti si mohou knihy půjčit a v případě zájmu i ponechat. Námět pro tento počin měl Jaroslav Čáp, který se též stará o doplňování knih.

Dnes byly na městském úřadě rozpečetěny obě kasičky veřejné sbírky na opravu kostela svaté Kateřiny. Dárci do nich přispívali během představení Živého Betléma v prosinci. Výtěžek ve výši 6 789 Kč jsme vložili na transparentní účet sbírky.

Dnes se v Kateřině podruhé konalo představení Živý Betlém spojené se zahájením veřejné sbírky na opravu kostela. Diváků přišlo ještě více než v minulém týdnu, takže se do kostela neměli šanci vejít. Díky pochopení účinkujících bylo představení tedy ještě zopakováno.

SPOLEK EPIGRAM, z.s. Vás srdečně zve na benefiční představení divadelního spolku DINOSAURUS- ADIVADLO, z.s.

Spolek Epigram pomohl s přípravou Dnů otevřených ateliérů v kostele svaté Kateřiny. Pro návštěvníky byly vystaveny inspirativní obrazy Miroslava Lhotky z cyklu Křížová cesta.

Spolek Epigram ve spolupráci s městem Havlíčkův Brod připravil celodenní program v prostorách kostela svaté Kateřiny.

Ve čtvrtek 9. září Motanice slavnostně otevřela trasu Pletené stezky. Stezka je věnována zajímavým místům v Brodě, která jsou spojena s uměleckými osobnostmi - Bohuslavem, Danielem a Jiřím Reynkovými a s Janem Zrzavým. Otevření stezky proběhlo v kostele svaté Kateřiny za účasti zástupců města Havlíčkův Brod, kraje Vysočina i Veroniky Reynkové.