Novinky

...a stařinky
 

Členové Spolku Epigram se zúčastnili slavnostního vyhlášení ankety Máme vybráno v Dominikánském klášteře v Praze. V oceněné první desítce veřejných sbírek se umístila ještě jedna sbírka z brodského okresu - sbírka Spolku pro opravu varhan v kostele svatého Jakuba v Chotěboři. Gratulujeme.

Noc kostelů v Havlíčkově Brodě nabídla bohatý program prakticky ve všech církevních památkách ve městě.

Děkujeme brodským hasičům a strážníkům městské police za pomoc při odstraňování následků vichřice na kostele svaté Kateřiny. Sesunuté a rozbité prejzy ohrožovaly chodce a návštěvníky kostela.

Na pletivo oken kostela svaté Kateřiny se na léto opět vrátily pletené květinové vitráže, které zhotovily členky sdružení Motanice. Kostel se "rozsvítil" a my se těšíme, že to je předzvěst letošní opravy střechy.

Veřejná sbírka na opravy v kostele svaté Kateřiny se díky Vašim hlasům umístila na 9. příčce v hlasování portálu MÁME VYBRÁNO. Do hlasování bylo zahrnuto 220 sbírek na opravy památek z celé České republiky. Na transparentní účet pro Kateřinu tak přibude dalších pár tisíc Kč.

Členové Spolku Epigram prezentovali veřejnou sbírku pro kostel svaté Kateřiny na tradičních Trzích řemesel, které se letos kvůli rekonstrukci parku Budoucnost přemístily na brodské náměstí. Návštěvníci trhů si měli možnost koupit předměty na podporu sbírky a prohlédnout prezentaci o vývoji situace kostela. Mnoho návštěvníků stánku též přispělo...

Dnes se v rámci mezinárodního Dne Země a akce Čistá Vysočina 2018 členové spolku podíleli na vyčištění 5 km úseku podél silnice z Brodu na Jihlavu. Čistící "čety" uklízely od Shellky až po odbočku na Suchou. Naplnili jsme přes 30 pytlů. Děkujeme všem účastníkům, především z GC komunity, za pomoc a též za milé poúklidové setkání u buřtů v...

Odnož Spolku - Motanice - je vítězem nominací na Kulturní ceny města Havlíčkův Brod v kategorii Významný přínos kulturnímu životu města v roce 2017 .

Dnes se mezi 16 a 17 hodinou setkali v kostele svaté Kateřiny hráči geocachingu na eventu, který jim připravil Janek Prošek a za Spolek Epigram Vít Vodrážka. Účastníci měli možnost vyslechnout střípky z historie kostela a popis interiéru a samozřejmě si i kostel prohlédnout až po půdu. Geocacherů se sešel velký počet z brodska i ze vzdálených koutů...

Spolek Epigram podal žádost o udělení grantu z grantové podpory Města Havlíčkův Brod - Kulturní počin 2018.

Spolek Epigram podpořil zhotovení a umístění knihovničky s duchovní a filozofickou literaturou v havlíčkobrodské nemocnici. Pacienti si mohou knihy půjčit a v případě zájmu i ponechat. Námět pro tento počin měl Jaroslav Čáp, který se též stará o doplňování knih.

Dnes byly na městském úřadě rozpečetěny obě kasičky veřejné sbírky na opravu kostela svaté Kateřiny. Dárci do nich přispívali během představení Živého Betléma v prosinci. Výtěžek ve výši 6 789 Kč jsme vložili na transparentní účet sbírky.

Dnes se v Kateřině podruhé konalo představení Živý Betlém spojené se zahájením veřejné sbírky na opravu kostela. Diváků přišlo ještě více než v minulém týdnu, takže se do kostela neměli šanci vejít. Díky pochopení účinkujících bylo představení tedy ještě zopakováno.