Kateřina Žije a Brodění 2018

16.06.2018

Dnes bylo u kostela svaté Kateřiny velmi živo. Už od rána se chystala velká akce. Organizátoři sestavovali obří pískoviště, připravovali nafukovací hrad a jiné atrakce pro děti. Nafukovaly se čluny, duše, balonky a vytyčovala soutěžní dráha v Sázavě.

V kostele bylo připraveno ozvučení a instalovány krásné obrazy Dana Korába. Prostě všechno vyšperkovat tak, aby o půl druhé mohlo venku začít první brodské Brodění a v Kateřině divadelní představení skupiny Dinosaurus a koncert dua AMaTer .

Počasí přálo, sluníčko se na nás usmívalo, účastníků přišlo hojně a k našemu nemalému překvapení to nebyli účastníci pasivní, ale skuteční Broďáci, kteří se nezalekli hnědé barvy, která Sázavu od dešťů minulého týdne neopustila a do koryta řeky vlezli. Nejen že vlezli, ale opravdu se brodili, soutěžili ve člunech, na duších, nebo se jen tak placatili na vodě. Atmosféru doplnila dobová hudba, gramofon na kliku se stylovým gramofoňákem a posezení na zahrádce v Ariánech se živou hudbou v podání kapely Terasa.

Návštěvníci se mohli nejen bavit, ale také si prohlédnout kostel a přispět do veřejné sbírky na jeho opravu.

Pokud chcete vidět pár obrázků naleznete je ZDE.

Upoutávka je k vidění ZDE.