Na Kateřinu přispěly děti z MŠ a ZŠ Slunečnice

04.11.2019

Asi se všichni shodneme, že dostáváme poštu rádi, obzvlášť tu milou. Ani my v Epigram nejsme žádnou výjimkou, a tak nás potěšila zpráva, která přistála jednoho prázdninového dne v emailové schránce. Byla stručná: "Dobrý den, naše škola MŠ a ZŠ Slunečnice z Okrouhlice by moc ráda přispěla na kostel svaté Kateřiny finanční částkou. Kam můžeme peníze poslat?" 

Jménem čtyřiceti dětí psala paní učitelka Lucie Švástová, která s nápadem pomoci Kateřině přišla. Bydlí totiž, stejně jako asi polovina dětí ze Slunečnice, v Havlíčkově Brodě a kolem kostela svaté Kateřiny chodí a jezdí téměř denně. Osud kostela a aktivitu našeho spolku s velkým zájmem od počátku sleduje, a tak navrhla dětem podpořit výtěžkem z každoročního sběru papíru právě opravu kostela svaté Kateřiny. Její nápad se dětem zalíbil a v průběhu roku nasbíraly neuvěřitelných 2000 kg papíru. Na konto veřejné sbírky tak v srpnu putovalo 2100 Kč.

Kateřina ale nebyla první projekt, na který děti přispěly. V minulosti malí školáci podpořili výtěžkem ze sběru papíru také opravu kostela svatého Víta v Zahrádce nebo Záchrannou stanici Pavlov u Ledče nad Sázavou.

S malými filantropy jsme se setkali v říjnu, abychom jim poděkovali a předali Certifikáty stavitele společně se sbírkovými cihličkami. Velice nás těší, s jakou radostí se děti učí poznávat historii a přírodu svého kraje a zároveň jim pomáhat. Věříme, že nám dorůstá nová generace zvídavých "spolkařů" a těšíme se na spolupráci s nimi. 

Děkujeme dětem, jejich rodičům a v neposlední řadě také skvělým pedagogům ZŠ a MŠ Slunečnice.