Noc kostelů ve svatém Vojtěchovi

25.05.2019

Včerejší Noc kostelů se vydařila na jedničku. Počasí se po dlouhé době umoudřilo, bylo krásně, teplo. Tedy alespoň venku. V kostele svatého Vojtěcha to bylo ještě stále na svetr. Nejstarší brodský chrám se pro návštěvníky otevřel v 16 hodin. Bylo pro ně přichystáno vystoupení flétnového souboru SZUŠ Flauti Feroci. Flétničkám akustika kostela velmi svědčila.

Po koncertu návštěvníci obdivovali listiny nalezené v makovici věže svaté Kateřiny a také zvony snesené z této věže. Podrobnosti o listinách zjistili v brožuře, kterou Spolek Epigram při této příležitosti vydal. Od sedmé hodiny na příchozí čekalo překvapení v podobě několika vystoupení členů divadelního souboru Dinosaurus - A Divadlo, kteří velmi pěkně zpracovaným představením provedli diváky po hrobech význačných měšťanů pochovaných na Starém hřbitově.

Zájem o připravený program byl značný, do kostela zavítalo téměř 250 návštěvníků. Děkujeme všem, kteří přispěli na opravu kostela svaté Kateřiny do zapečetěné pokladničky nebo zakoupením předmětů. Výtěžek z prodeje předmětů ve výši 7 201 Kč vložíme v příštím týdnu na transparentní účet veřejné sbírky.