Přes šest set návštěvníků přišlo do brodského podzemí

14.09.2019

Dnes měli obyvatelé Brodu poprvé možnost navštívit prostory historického podzemí pod Havlíčkovým náměstím. Spolek Epigram v rámci Dnů evropského dědictví 2019 zajistil přístup do podzemních chodeb přes sklepy lékárny Na náměstí. Zájemci se seznámili s historií domu, ve kterém je již téměř 90 let provozována lékárna, prohlédli si listiny z věže kostela svaté Kateřiny a poté je čekala komentovaná prohlídka sklepních prostor se sgrafity od Karla Němce a prohlídka chodeb.

Každý z účastníků měl k dispozici mapu chodeb se záchytnými body pro lepší orientaci. Těm, kteří si zapomněli čelovku, byla zapůjčena malá baterka.

Zájemců bylo opravdu hodně, fronta v jednu chvíli dosahovala až k zadnímu traktu restaurace Na Rynku. Spolek s velkým zájmem lidí počítal, nachystáno bylo 13 organizátorů, z toho osm průvodců, kteří se od 14 do 19 hodin prakticky nezastavili. Díky jejich nasazení se ve skupinkách po 10 až 15 lidech dostalo na všechny zájemce.

Po prohlídce mohli návštěvníci ve sklepích navštívit stánek s předměty, jejichž koupí podpořili opravu kostela svaté Kateřiny. Ti nejodvážnější se pak podívali i do druhého patra sklepů pod lékárnou.

Děkujeme všem, kteří se na úspěšné akci podíleli.

Více informací a fotek též ZDE