KALENDÁŘ AKCÍ

(KLIKNUTÍM NA OBRÁZEK ZOBRAZÍTE CELÝ TEXT)

 

Přijďte 16. října v 10 hodin na slavnostní odhalení a požehnání Andělského kříže ve Vlkovsku. Z neutěšeného prostranství staré násypky zarostlého kopřivami se vylouplo krásné místo pro odpočinek, které rádi navštíví všichni, kteří do Vlkovska zavítají.

V sobotu 11. září si nenechte ujít program Dnů evropského dědictví, který bude v Brodě spojen s oslavami narození Karla Havlíčka. Spolek pro vás otevře Tajemné brodské chodby pod Havlíčkovým náměstím. Pokud budete mít štěstí, tak v nich možná potkáte i toho Havlíčka. Celý program oslav naleznete ZDE.

Už máte naplánováno něco na sobotu 26. června? Tak si hlavně nic neplánujte, protože bude fakt hnusně :-). Na ten den jsme totiž pro vás připravili Kolmo Vysočinou 2021. Pojede se i letos z Čachotína. Při loňském ročníku, který se jel nakonec ve dvou termínech v září a říjnu bylo počasí horší, než letos v únoru....

V pátek 28. května proběhne v Brodě Noc kostelů 2021. Spolek Epigram zajistí program v kostele svatého Vojtěcha. Celý brodský program zde zveřejníme. Bude sice chudší, než v předchozích letech, ale atmosféra otevřeného kostela za návštěvu stojí.

V sobotu 17. dubna budeme s geocachingovou komunitou čistit v rámci akce Čistá Vysočina 5km státovky z Brodu na Jihlavu. Více naleznete ZDE. Pokud byste se chtěli zúčastnit, kontaktujte nás.

I letos jsme pro vás připravili cyklistickou sportovně rekreační událost. Tentokrát se ale poprvé nestartuje ze Svatého Kříže, nýbrž z Čachotína. Budete mít tak možnost poznat zcela nová zákoutí Vysočiny.

Zapište si toto datum do svého kalendáře nebo přechytrého mobilu! Přijďte se pobavit, oddechnout si od všedních starostí a pomoci dobré věci.

Níže přinášíme program noci kostelů v Havlíčkově Brodě. Přijďte za námi do kostela svatého Vojtěcha. Bude pro Vás připravena výstava žáků výtvarného oboru SZUŠ v Havlíčkově Brodě. Prohlédnout si můžete netradiční výstavu patchworku. Pro zájemce jsme si připravili kvíz, který vás kostelem a jeho okolím provede. Pro nedočkavce jej zveřejňujeme ZDE....

I v letošním roce připravuje Spolek Epigram několik akcí, které jistojistě nesmíte vynechat. Takže si zapište do svých diářů a chytrých telefonů:

V pondělí 28. a ve středu 30. října budeme od 8 hodin v kostele svaté Kateřiny otloukat spodní vrstvu omítek. Jedná se o novodobě provedené cementové omítky, které jsou neprodyšné a jsou jedním z významných faktorů, které zadržují vlhkost ve zdivu kostela. V kostele jsou provedené do cca 2 metrů.